Atlas mrówek online.

To jest forum o mrówkach występujących w Polsce

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

sob 02 sie, 2014

Jak pewnie wiecie (lub nie wiecie), kilka lat temu postarałem się o stworzenie prostego atlasu do rozpoznawania mrówek - z obrazkami, krótkimi opisami itp.
Miał on na celu pomóc nowicjuszom rozpoznawać złapane królowe i odpowiednio się nimi zajmować.

Z racji tego, że wróciłem ostatnio do tematu hodowli mrówek, dzięki pomocy kolegi Larina rewitalizujemy atlas w postaci strony internetowej. Na razie prezentujemy wersję testową - niewielka baza danych, żeby pokazać na czym polega pomysł. W niedalekiej przyszłości będziemy ją powiększać i upiększać stronę ; )

http://mrowki.tk/

Budowa opisów na pewno się zmieni, będzie więcej szczegółów. Potrzebujemy też kilku osób do wstawiania zdjęć - liczymy na pomoc forumowych makrofotografów.

Mile widziane opinie i sugestie.

Cheers, Formik & Larin
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 05 sie, 2014

Formik w atlasie będzie jeszcze opis C. vagus? Niby bardzo rzadka, a jeden użytkownik antmanii znalazł 2 królowe :p
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 05 sie, 2014

Będzie - tak samo jak kilka innych rzadkich gatunków. Otrzymają jedną gwiazdkę rzadkości z dopiskiem "To u nas jest taka mrówka?" :D
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 05 sie, 2014

A mógł bym się jakoś przydać?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 05 sie, 2014

Jakbyś miał jakieś zdjęcia gniazd, albo ciekawe obserwacje mrówek, to pisz na:
bojanowski.jan@gmail.com

:wink:
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pn 01 wrz, 2014

Zrobiłem zdjęcie kopca F. cunicularia. Mogę wysłać?
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

wt 02 wrz, 2014

kamiklo pisze:Zrobiłem zdjęcie kopca F. cunicularia. Mogę wysłać?
Pewnie :)
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

wt 02 wrz, 2014

Wyślę w oryginalnej wielkości, to daje więcej możliwości. Tam też jest mój kawałek buta by ukazać jakie to wielkie :o
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
ODPOWIEDZ