Moje własnoręczne zrobione formikarium ;)

Wymyśliłeś coś ciekawego i użytecznego - pochwal się. :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

sob 11 sie, 2012

Witam chciałbym przedstawić moje formikarium które zrobiłem własnoręcznie :)

Składniki :P

- Bloczek fundamentalny
- Piasek
- Stare akwarium
- Pudełko po wacikach do uszów
- rurka

Dla Lasius niger

Obrazek
By montyl at 2012-08-11
Obrazek
By montyl at 2012-08-11

Komentujcie czy wam się podoba czy też nie ;)
Awatar użytkownika
Revan
Posty: 305
Rejestracja: śr 02 maja, 2012
Lokalizacja: Zewnętrzne Rubieże

sob 11 sie, 2012

Jak na mój gust, to arena jest za mała i dostęp do niej jest bardzo utrudniony (wysokie szyby). Nie opanujesz robotnic przy karmieniu. Po co te "pojemniki do nawadniania komory królowej" skoro można polewać ten bloczek z góry? A co jeśli królowa zdecyduje zamieszkać gdzie indziej? :) Poza tym będzie dużo zabawy z nalewaniem tam wody. Nie wiem czym jest ten bloczek fundamentalny. Jak to chłonie wodę. Nie natknąłem się nigdzie na wzmianki o wykorzystywaniu go w roli gniazda. Chyba, że to inna nazwa ytonga.
Pheidole megacephala
Atta sexdens
Pheidole pallidula
Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

sob 11 sie, 2012

Narazie mam krolowa z jajeczkami i ta arena wystarczy jak będzie więcej mrówek to odziele to antyrama. Pod pojemnikami sa dziury które lacza się z ta komoro i wilgoca cały środek formi.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

sob 11 sie, 2012

Ikaw pisze:Narazie mam krolowa z jajeczkami i ta arena wystarczy jak będzie więcej mrówek to odziele to antyrama. Pod pojemnikami sa dziury które lacza się z ta komoro i wilgoca cały środek formi.
Poprosimy o używanie języka polskiego, bo zwroty typu "lacza się z ta komoro (!) i wilgoca" są totalnie niezrozumiałe.

Nie wprowadzaj tam mrówek, ponieważ popełniłeś błędy przy konstrukcji. Pomijając małą powierzchnię areny, musisz oddzielić bloczek od areny, ponieważ będzie wiecznie zawilgocona. Arena musi być sucha na wiór.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

ndz 12 sie, 2012

Przepraszam pisałem z komórki i szybko. Wiem że arena ma być sucha i dlatego tam woda nie dochodzi.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 12 sie, 2012

Ikaw pisze:Przepraszam pisałem z komórki i szybko. Wiem że arena ma być sucha i dlatego tam woda nie dochodzi.
Do pojemnika, owszem. W momencie, kiedy udostępnisz główną arenę, będzie wilgotna, ponieważ nic nie oddziela gniazda od piasku. Musisz to zrobić przed wprowadzeniem mrówek, żeby nie potruły się oparami silikonu.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

ndz 12 sie, 2012

Wiem i dlatego oddziele to antyramą wytnę miejsce na rółkę i tak aby oddzielało to od pojemniczków, a po bokach poprzyklejam małe prostokąty żeby zamykać arenę.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 12 sie, 2012

Ikaw pisze:miejsce na rółkę
:wtf:

Musisz zapobiec przeprowadzeniu się mrówek do głównego gniazda.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

ndz 12 sie, 2012

Jak zapobiec? :o
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

ndz 12 sie, 2012

Ikaw pisze:Jak zapobiec? :o
Formik pisze: Nie wprowadzaj tam mrówek, ponieważ popełniłeś błędy przy konstrukcji. Pomijając małą powierzchnię areny, musisz oddzielić bloczek od areny, ponieważ będzie wiecznie zawilgocona. Arena musi być sucha na wiór.
Nie pierwszy raz już to piszę. Naprawdę tak ciężko się domyślić?
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Ikaw
Posty: 6
Rejestracja: czw 24 maja, 2012

ndz 12 sie, 2012

ok rozumie. Będę jutro to przerabiał dzięki.
ODPOWIEDZ