Szukanie królowej

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

Shigo
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 sie, 2014

czw 14 sie, 2014

Pomóżcie!! Już od 5 dni szukam po kilka godzin jakiejś królowej przeszukuje podwórko łąki lasy i nadal nic. Czy królowe spotyka się częściej w jakiś konkretnych warunkach klimatycznych, o konkretnej porze dnia, czy w konkretnych miejscach? Pomóżcie bo jestem już strasznie zdesperowany i nie wiem co robić:/
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 14 sie, 2014

Shigo pisze:Czy królowe spotyka się częściej w jakiś konkretnych warunkach klimatycznych, o konkretnej porze dnia, czy w konkretnych miejscach?
Tak. Ciepłe, słoneczne dni, najlepiej bezwietrzne i przed deszczem/burzą.
Odnośnie miejsca - szukanie na łące / trawniku to najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić. Królowych szuka się w takich miejscach, w których będzie je dobrze widać, jak biegają po ziemi - np. chodniki, ulice, ścieżki.

Główne rójki już niestety za nami, ale nadal można znaleźć jakieś niedobitki. W przyszłym roku skoncentruj się na poszukiwaniach głównie w lipcu. Czerwiec i sierpień to trochę słabsze miesiące ;)

Polecam przespacerować się koło godziny 9-10, a potem 16-17.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 14 sie, 2014

Jeszcze przed nami główne loty wścieklic.
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

czw 14 sie, 2014

Jakbym miał zaczynać od wścieklic, to bym się pociął ;p
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

czw 14 sie, 2014

Da się, tylko trzeba od kilka królowych i zaraz po złapaniu na zimowanko, później to już idzie dobrze, tylko karmić trzeba po imowaniu. :p
Ja się mam ochotę ciąć, bo lasiuska z 20 ma 2 jaja. Kolejna rozdęta nie ma nic, a flavuska z 26 ma jedno :stun:
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Shigo
Posty: 29
Rejestracja: sob 09 sie, 2014

pt 15 sie, 2014

U mnie zimowanie odpada bo mamuśka średnio się zapatruj na mrowisko w domu a jakbym miał jej jeszcze coś do lodówki wsadzać to raczej by królowa szybko wyleciała przez okno:)
Awatar użytkownika
Formik
Posty: 1577
Rejestracja: ndz 26 lip, 2009
Lokalizacja: Łódź

pt 15 sie, 2014

Prędzej, czy później będziesz musiał mrówki przezimować, więc lepiej ją z tym oswój.
>> Atlas mrówek online <<
Truteń weteran.
Awatar użytkownika
kamiklo
Posty: 1307
Rejestracja: wt 07 lip, 2009
Lokalizacja: Ropica Polska

pt 15 sie, 2014

Shigo pisze:U mnie zimowanie odpada bo mamuśka średnio się zapatruj na mrowisko w domu a jakbym miał jej jeszcze coś do lodówki wsadzać to raczej by królowa szybko wyleciała przez okno:)
To tak jak mówił Formik Myrmica odpada :)
Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem.
Awatar użytkownika
geb88
Posty: 1968
Rejestracja: pt 20 paź, 2006
Lokalizacja: Warszawa, Malbork

sob 23 sie, 2014

O z mamą miałam kiedyś to samo..

Myrmica da radę i bez zimowania - jak mówią wyjątek potwierdza regułę :P Moja matula ma już 2 robotnice i kilka większych larw, a złapana została gdzieś około maja.

Jak nie chcesz zimować, to zainwestuj w Tetramorium, dają radę się obejść bez zimowania. Niestety już po lotach.
Ale też nie musisz zimować w zimę konkretnie. Czasem starczy strych/piwnica zimną jesienią, lub nawet jak trochę posiedzą na balkonie przy 10-0*.
Nie ma głupich pytań. Bywają tylko głupie odpowiedzi, więc pytaj śmiało :)
Newbie's Defender
O mnie |Blog o hodowli mrówek|Blog Temnothorax corticalis|Blog Leptothorax acervorum|Opowieść Camponotus herculeanus
ODPOWIEDZ