Witam prose o pomoc

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

PatrykKrzeszowiec
Posty: 4
Rejestracja: ndz 07 lut, 2016

czw 11 lut, 2016

Złapałem Krolową i nw jak użądzic jej opakowanie po tic takach oraz nw czemu jaj nie składa
Ananas26
Posty: 41
Rejestracja: sob 30 sty, 2016

wt 24 maja, 2016

Witaj!
Moja królowa Myrmica sp. mieszka w pudełku po tic-tacach. Takie mieszkanko jest praktyczne - można je potem dać na arenę i masz mini formikarium. Dla samotnych królowych najlepiej jest urządzić gniazdo z jedną komorą. Wyczyszczone pudełko przygotuj jak do kroku pierwszego. Gdy kolonia jest większa, przy denku wypal dziurę, upchaj waty i daj kawałek wydrążonego Y-tonga lub korka.

Jeśli nie składa jaj, to daj jej coś białkowego. Potem powinna czerwić - moja nic nie miała, dałem jej jedzonko, to zjadła i złożyła już w sumie 4 jajka. Jeśli zjada jajka, to jest zestresowana lub są to jaja troficzne. Służą one jako pokarm dla młodej królowej. Mieszanka żółtko-miód i jakiś owad (np. koziułka warzywna - łatwo złapać, a pełno teraz tego lata zwłaszcza ok. 18 - 19) powinny wystarczyć. Owady powinieneś włożyć do zamrażarki na ok. 20 minut - umrą bezboleśnie i zabijesz w ten sposób bakterie.

Powodzenia w hodowli!
ODPOWIEDZ