2 tyg. zamaczania

Miejsce dla początkujących. Masz podstawowe pytania? - śmiało je zadawaj, każdy kiedyś zaczynał :)

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy, mod

kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

pn 10 paź, 2011

słyszałem że trzeba przed rozpoczęciem budowy formi włożyć korek do wody na 2 tyg. JA NIE CHCĘ
ps : co myślicie o mrówkarium zrób je sam
zeoloog
Posty: 246
Rejestracja: śr 01 cze, 2011
Lokalizacja: Kostrzyn / Słubice

pn 10 paź, 2011

Trzeba moczyć korek czy ty chcesz czy nie chcesz . Posty można edytować . A to formi ja bym takiego nie zrobił jakieś takie.... odypachające lepsze zwykłe gipsarium
Wszystko zaczyna się od marzeń............................ i zazwyczaj na nich się kończy
maciej131313
Posty: 13
Rejestracja: czw 15 wrz, 2011

wt 11 paź, 2011

Korka moczyć nie trzeba, jeśli zakupi się korek techniczny. Proste. Korek techniczny to tylko kora i żywica sprasowane za pomocą pary. Nie ma tam nic szkodliwego dla mrówek.
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

śr 12 paź, 2011

ok dzięki , więc chyba temat do zamknięcia
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

śr 12 paź, 2011

Zasadniczo wydaje mi się, że wszyscy budowniczy (poza bardzo nielicznymi wyjątkami) formikariów stosują tenże właśnie rodzaj korka. Przyjęło się jednak, iż korek powinno się moczyć codziennie wymieniając wodę, gdyż chcemy się pozbyć niepożądanych substancji w tym garbników.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
maciej131313
Posty: 13
Rejestracja: czw 15 wrz, 2011

czw 13 paź, 2011

Kultywować bezsensowną w tym przypadku tradycję czy zachować się jak każdy inny zdrowo myślący człowiek?
Decyduj.
Chyba do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

czw 13 paź, 2011

Jak grochem o ścianę. :lol:
Radzę poczytać trochę o garbnikach roślinnych. Ze swojej strony dodam, iż ze względu na ich ilość nie powinny mieć dużego wpływu na imago mrówek, ale z potomstwem już może być gorzej. Jak widać nie wszystko co z "natury" jest takie oczywiście bezpieczne jak się niektórym wydaje. :p
Róbta co chceta moi drodzy. :mrug:
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
maciej131313
Posty: 13
Rejestracja: czw 15 wrz, 2011

czw 13 paź, 2011

O Garbnikach roślinnych:
pełnią one rolę antyseptyków chroniących roślinę przed grzybami i owadami.
Ciocia wiki.

Owszem, chronią przed owadami, ale mrówki nie mają raczej nic przeciwko (w końcu zadomawiają się).
A przynajmniej mają właściwości antyseptyczne, czyli odkażające, dzięki czemu nie będziemy mieli, a raczej mniejsze prawdopodobieństwo, że będziemy mieli grzybka w mrowisku.
Pozdr.
antwito
Posty: 248
Rejestracja: ndz 09 paź, 2011

pt 14 paź, 2011

Grzybek nie taki zły :) Ludzie oglądają i mówią: Lał, grzybiarki!!! Hehehe.... :lol:
Dziennik moich gmachówek: viewtopic.php?f=38&t=5376
kozi1000
Posty: 67
Rejestracja: czw 06 paź, 2011

pt 14 paź, 2011

xD , więc posłucham się zaleceń

PS:zombie panic source wymiata huhu
Awatar użytkownika
Harnaś
Posty: 1428
Rejestracja: śr 30 lip, 2008
Lokalizacja: Kraków/Wadowice
Kontakt:

pt 14 paź, 2011

Pleśń z korka jest nieszkodliwa dla mrówek i po jakimś czasie ginie z braku pożywki. (ale to już było pisane n razy) Garbniki i inne substancje zawarte w korze w zależności od stężenia mogą wpływać hamującą na rozwój larwalny lub też w innym stopniu szkodzić potomstwu mrówek.
maciej131313 pisze:Owszem, chronią przed owadami, ale mrówki nie mają raczej nic przeciwko (w końcu zadomawiają się).
No ja jeszcze nie opanowałem tej trudnej sztuki porozumiewania się z własnymi podopiecznymi, więc ich nie zapytam. :lol: Z barku laku to nawet pod papą się zagnieżdżą, co nie oznacza, że im tam jest Ciudad de Buenos Aires.
Zauważ, że w przyrodzie jeżeli mrówki mają styczność z jakąś chemicznie nieprzyjazną substancją np. styropian/eternit a z racji panujących w jej pobliżu lepszych warunków wolą tam przebywać, to jedynie potomstwo w postaci poczwarek znajduje się w bliskim kontakcie z rzeczoną substancją.
Tak więc wracając do naszych formikariów mrówki wolą siedzieć w ciasnym gnieździe niż na wygwizdowie na arenie.
Obrazek
Obrazek
MAĆKO
ODPOWIEDZ