gdzie u nas mozna kupic pomocny osprzet?

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

dzika_mrowka pisze: raczej moja skromna osoba nie pasuje koledze gn i mrowkolwowi
Żartujesz sobie? :lol:
Tak po prostu się złozyło, że w tym temacie i w jakimś tam jeszcze nie podobało mi sie Twoje zdanie. Nie traktuj konstruktywnej krytyki jako atak ad personam ;) na który jesteś z resztą tak wrażliwy

Jeśli chcesz używać pensetki... Ja ci nie bronie :D Być może dla ciebie jest to pomocne :lol:

Pozdrawiam :wink:
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

Mrówkolew pisze:Żartujesz sobie? :lol:
Tak po prostu się złozyło, że w tym temacie i w jakimś tam jeszcze nie podobało mi sie Twoje zdanie. Nie traktuj konstruktywnej krytyki jako atak ad personam ;) na który jesteś z resztą tak wrażliwy
Coz, odnioslem diametralnie inne wrazenie.
Ale moge sie mylic, moze nasze dalsze kontakty wyprowadza mnie z obecnej opinii (lub w niej utwierdza).
Mrówkolew pisze:Jeśli chcesz używać pensetki... Ja ci nie bronie :D Być może dla ciebie jest to pomocne :lol:
Najbardziej mnie zdziwilo to jezdzenie po pesecie - radiss uzywa i sobie chwali, a jak proponuje wprowadzic cos takiego do sklepu curtusa to zle...

Tak czy siak, niech sie rowniez inni wypowiedza na temat pierwotny (czyli polski sklep ze wszystkim do mrowczarstwa)
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

śr 23 sie, 2006

zrobie dopisek:
dotarly do mnie zakupione rzeczy i musze powiedziec, ze chwale sobie lupke - zaluje ze kupilem taka o malej srednicy (2cm) za male pieniadze,
powinienem byl od razu kupic jakas o duzej srednicy, np 10cm.

ale tak czy siak moge zobaczyc zycie moich mrówek tak, jak na zdjeciach makro ;-)

szczegoly na:
http://www.mrowki.aplus.pl/forum/viewtopic.php?t=858

mam nadzieje ze nie jest karalne linkowanie wiadomosci
na drugm forum ;-)
jesli jest karalne/zakazane, to niech mod wytnie ;-)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 23 sie, 2006

Nie jest karalne :D :D :D
Napisałeś o co chodzi i zainteresowany, może sobie przeczytać ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
DAAMOOK
Posty: 179
Rejestracja: wt 11 paź, 2005
Lokalizacja: Białystok

śr 23 sie, 2006

Tez mi sie tak zdaje.
Post polecialby gdybys nic nie napisal a tylko dal linka.

A tak w twoim poscie jest wstep, wytlumaczenie i link. Czyli zostaje :roll:
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 24 sie, 2006

PIOTR pisze:Nie jest karalne :D :D :D
Napisałeś o co chodzi i zainteresowany, może sobie przeczytać ;)
a widzisz, jakbys mial w swoim sklepie odpowiednie lupki, to poczatkujacy mogliby uniknac pewnych problemow - ja np. zaluje, ze kupilem lupe o malej srednicy, za to powiekszenie 30x pozwala mi dokladnie obejrzec larwy, kokony i "buzi buzi" miedzy mrowka a krolowa ;-)
radiss
Posty: 41
Rejestracja: pn 02 maja, 2005
Kontakt:

pt 25 sie, 2006

Pensetka, pędzelek i lejek "rządzą" podczas wypraw w teren ... Jeśli ktoś uważa inaczej, to pewnie dlatego, że ich nie używał ... z pełną odpowiedzialnością mogę to po dziesiątkach godzin spędzonych na poszukiwaniu i chwytaniu mrówek powiedzieć. :D
>> www.antmania.pl <<
Skarbnica wiedzy o mrówkach. *ZAPRASZAM*
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

pt 25 sie, 2006

+ takie slepoty jak ja potrzebuja szkla powiekszajacego, zeby dobrze zobaczyc co zlapaly, bo jeszcze nie umieja rozpoznawac "na pierwszy rzut oka" ;-)
Wissereth
Posty: 10
Rejestracja: ndz 06 sie, 2006
Lokalizacja: Staniątki

ndz 27 sie, 2006

Przepraszam, że się wtrącam ale poszerzenie oferty CURTUS`a o parę drobiazgów nie wydaje mi się złym pomysłem, a jeśli początkujący zamówiłby u niego "zestaw" powiedzmy: kompakt+pęseta(jak będzie)+królowa/e+piasek+cokolwiek to pewnie jakiś bonusik czy coś dostanie i obie strony będą hepi. A nawet jeśli "nowemu" znudziło by się tak łatwo zdobyte pierwsze formi+mieszkańcy(jakim cudem taka herezja przeszła mi przez klawiaturę?)to nic nie przeszkodzi wyjść z domu i zapolować na coś własnoręcznie :twisted: .

PS. Koszulki i nalepki to świetny pomysł.
Awatar użytkownika
Mr.Q
Posty: 200
Rejestracja: pt 26 maja, 2006
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

ndz 27 sie, 2006

albo zestaw "małego łowcy" tzn pęseta + probóweczki przystosowane już na 1-szy krok + lupa + jakaś literatura z obrazkami pomocna ;]
To by był dobry chłyt materkindowy ;]
POZDRAWIAM! Mr.Q Chamaeleonid

http://picasaweb.google.pl/MrQ1987

http://www.mynight.pl/
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

ndz 27 sie, 2006

widzę ze moj pomysl zaczyna sie podobac ;-)

jak juz pisalem wczesniej, napisanie apelu o nie kupowanie antquarium to jedna rzecz, ale za nia od razu powinna isc alternatywna propozycja, czyli gotowy zestaw startowy w porownywalnej cenie - wtedy mniej ludzi zainteresowaloby sie antquarium.
dodatkowym plusem bedzie to, ze poczatkujacy zobaczy, ze poza zestawem startowym jest caly szereg innych rzeczy, literatura itp oraz sklep, gdzie bedzie mogl kupic potrzebne rzeczy + czasem sie doradzic.
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

sob 14 lip, 2007

Jakie powiększenie lupy jest dobre do obserwacji larw i poczwarek?
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Teoretycznie 10x i odpowiednio wielka średnica. Mówię teoretycznie, bo w praktyce jeszcze nie stosowałem - poluję w optycznych na takową. Jeśli nie, to jadę do Poznania do entomologicznego, od razu pęsetę wezmę...Albo zamówię przez Internet... nie wiem, co gorsze.
Awatar użytkownika
Ghandi
Posty: 388
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Pyskowice
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

na alle widziałem kilka.. osobiście uzywam odwróconego Heliosa z zenita [obiektywu odkręconego od aparatu]. Gdzieś kiedyś słyszałem że taki układ soczewek ma +20 dioptrii.. Średnica prześwity około 2,5cm. Szkło jasne i czyste. Jest tylko jeden problem.. Ostrzy w takim użyciu od około 1-40mm.. czyli trzeba bardzo mocno zbliżyć się do obiektu przez co zasłania się prawie zawsze światło.. do doświetlania używam latarki diodowej za 2 zł ;) jednak szukam normalnej lupy o jakiś rozsądnych parametrach..

Geremy, jak się dowiesz jaka to powinna być lupa to daj znać proszę.
[url=http://gmachowka.blogspot.com/]CampoBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 17cze09[/b]
[url=http://zniwiarka.blogspot.com/]MessorBlog[/url] :ant: [b]NEWS: 24cze09[/b]
www.jarosz.art.pl :pstryk:
http://plfoto.com/99542/autor.html :pstryk:
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Ja mam w domu starą bardzo lupę 5x średnicy 2.5 wbudowana w taki kieszonkowy przyrząd do oglądania kliszy... Nie pamiętam jak się znalazła w moim domu - kosztowała w każdym razie 2 wróble i 30 jaskółek ( kopiejek ). Na niej musiałem nieźle dobierać odległość, żeby dojrzeć u rufibarbis włosek... Z tego wnioskuję, że musi być powiększenie przynajmniej 10x - tak też jest napisane na <a href="http://formicopedia.org/mrowki">formicopedii</a>.

W sklepach biurowych/papierniczych mieli do 5x. Jeden gostek mówił, że muszę szukać w jakimś specjalistycznym sklepie: "w jakimś optyku zobacz czy coś" lub w jakimś entomologicznym, z czego ten ostatni jest oddalony ode mnie o 70 km...

Może ktoś wie, gdzie tego szukać?
Awatar użytkownika
ArkadiuszA
Posty: 129
Rejestracja: śr 25 kwie, 2007
Lokalizacja: Katowice

sob 14 lip, 2007

Ja kupiłem na targu w Warszawie od Bułgarów za 8 zł.
Lupa jest x10, średnica 100 - jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Nosz kurczaki! A ja byłem ostatnio na targu u ruskich, ale padał deszcz dość mocno i była bardzo mało stoisk... eh...
ODPOWIEDZ