Manipulacja!

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

sob 14 lip, 2007

Czyżby Mrówkolew był "fanem" Andrzeja Batko? ;)
Semper Fi!
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

sob 14 lip, 2007

Tommygun pisze:Czyżby Mrówkolew był "fanem" Andrzeja Batko? ;)
Jeśli jest fanem to powinien umieć namówić tego gościa na hodowlę mrówek. Ciekawe co taki człowiek - hipnotyzer by na to powiedział. Znalazłem stronę http://www.andrzejbatko.pl/ ale jest jakaś dziwna. Może ktoś zdobyć adres - sprawdzimym czy napisze coś do nas. :-D
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

OT
Pierwsza wersja: zwykłe manipulowanie.
Druga wersja: nie rozumiem tego, co chciał mi przekazać.
Osobiście mnie nie zaskoczył... Jedyne co może być ciekawe to badanie, opisywanie, rozbijanie na struktury ... tego zjawiska, o którym on opowiada.
Bo samo, np.: dobieranie słów, w taki sposób, żeby klient uwierzył w to, co mówi sprzedawca istnieje od czasów... dawnych.
Awatar użytkownika
Zordon
Posty: 237
Rejestracja: pt 29 cze, 2007

sob 14 lip, 2007

Jak ktoś tak mówi manipulując to się odechciewa przecież rozmawiać. Tyle takich typków zaczepia na parkingach przed hipermarketami, że można mieć ich dosyć. Takich się czuje na odległość. Jak ktoś gada jak oni to taka gadka działa odwrotnie. Ciekawe właśnie co taki gostek by pisał gdyby był na naszym forum? :D

Wracając do pisania to wikipedia jest ekstra. Tego nikt już nie pokona. Wszystkie inne encyklopedie się umywają do niej! Na polskiej jest już przecież ponad 400 tyś. haseł!
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Tyle takich typków zaczepia na parkingach przed hipermarketami, że można mieć ich dosyć.
Nawet bezdomni potrafią manipulować:lol: ... podrywanie jest manipulacją... ogólnie ma gostek co opisywać. Koniec offtopicu.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Tommygun pisze:Czyżby Mrówkolew był "fanem" Andrzeja Batko?
Nie, jestem fanem Miltona Ericksona. :) Andżej To przy nim pikuś ;)
z pisze:Jeśli jest fanem to powinien umieć namówić tego gościa na hodowlę mrówek.
Jeśli będę chciał go namówić to będzie o tym wiedział ;)
Geremy pisze:Pierwsza wersja: zwykłe manipulowanie.
A co rozumiesz przez manipulowanie? Wywieranie wpływu? W takim razie każdy siebie manipuluje na wzajem, nawet pies wzrokiem, który patrzy i czeka na jedzenie. Batko robi to jednak świadomie, czyli skutecznie.
Geremy pisze:Druga wersja: nie rozumiem tego, co chciał mi przekazać.
Świadomie nie rozumiesz, ale w podświadomości zapisała Ci się już ta absolutna fascynacja jego szkoleniami po 3000 zł (za kilka dni) :D
z pisze:Tyle takich typków zaczepia na parkingach przed hipermarketami
Hipnomarketami :mrgreen:

Ale chłopaki, nie myślcie jakby to było, gdyby tak czytając to co teraz piszę wpadła Wam, nagle niespodziewana, spontaniczna myśl, pomysł na świetny artykuł na formicopedię, i spróbujcie się powstrzymać żeby go nie napisać. ;)
Awatar użytkownika
Jeremi
Posty: 1014
Rejestracja: pt 12 sty, 2007
Kontakt:

sob 14 lip, 2007

Nie... Manipulowanie rozumiem ,np. tak: idę do sklepu i sprzedawca mi wciska kit, że to najlepsze formicarium, bo jest zbudowane z poliwęglanu, ma takie technologie i takie ( i praktycznie się nie zna ), mimo że formi nie ma żadnego sposobu do nawilżania. Wtedy gość, próbował manipulować moją niewiedzą.

Bardzo łatwo manipulować kimś mniej inteligentnym, tak jak to można się dowiedzieć z książek o oficerach niemieckich z II wojny światowej - wybierani specjalnie tacy, którzy ukończyli podstawówkę, a później tylko nimi kierować.
Tommygun
Posty: 235
Rejestracja: ndz 05 mar, 2006
Lokalizacja: Krosno

sob 14 lip, 2007

Batko nie zajmuje się manipulacją tylko sztuką perswazji. Manipulacja to oszukiwanie; perswazja to przedstawienie czegoś w sposób taki aby osoba jej poddana odczuła, że to co jest jej przedstawiane przyniesie korzyści, a to "coś" rzeczywiście przynosi korzyści. (mam dziś jakieś problemy w wyrażaniu swoich myśli, ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi :) )
Semper Fi!
ODPOWIEDZ