gdzie u nas mozna kupic pomocny osprzet?

Mrówki to nie wszystko! Na inne tematy też można pogadać ;)

Moderator: Moderatorzy

dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 15 sie, 2006

Zastanawialem sie, gdzie w wawie mozna dostac:

1. sensowna pesete entymologiczna,
taka zeby mozna zlapac krolowa czy robotnice bez ryzyka uszkodzenia.

2. jakas lupe mocno powiekszajaca z oswietleniem

Obejrzalem sobie antstore.net i az czlowieka zazdrosc bierze, ze za zachodnia granica maja tak dobrze zaopatrzone sklepy za male (jak dla nich) pieniadze

http://www.antstore.net/shop/index.php/ ... ezers.html

http://www.antstore.net/shop/index.php/ ... glass.html
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

wt 15 sie, 2006

Witam :)
A powiem tak - pensety entomologiczne, można bez problemu nabyć nie tylko na Allegro, ale i na stronkach entomologicznych - wystarczy uruchomić wyszukiwarkę :)
Co do portalu zza zachodniej granicy - jakoś mam awersję do monopolistycznych praktyk tego typu jak "zobaczyłem coś u kogoś - spodobało mi się, banem gościa potraktuję - nie będzie chrzanił, że sam to wymyślił gdy wsadzę to do własnej oferty"...
Koleś z Antstore, robiący tam za admina robi krocie na duperelach - pogratulować zmysłu do interesu... osobiście wolę uczciwie powiedzieć - "Stary - po cholerę Ci te jasełka - mrówkę możesz spokojnie wziąść w dwa palce i strząsnąć potem do pudełka - wytrzymują "w razie W" napór kilkunastu KG ziemi - wytrzymają te 2 sekundy w palcach - mrówka nie szkiełko nakrywkowe z mikroszkopa " ;)
Reasumując - czy uważasz, że penseta, kilkanaście gram piasku, lupa za 3PLN, czy nawet 3gr mchu, warte są wystawki w sklepie :?: - spox - się bardziej postaram :D :D :D
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 15 sie, 2006

Moim zdaniem łatwiej podłożyć pudełko i delikatnie wepchnąc królową do niego jeśli będzie stawiać opór niż łapać ją jakimiś "szczypcami".

Tak samo łatwiej mrówce rękę podać aby weszła niż łapać ją za pośrednictwem specjalistycznych przyrządów entomologicznych.
Przez rok miałem myrmice, które spokojnie wchodziły na rękę. Żal mi było z nich rezygnować - takie były "grzeczne" (jednak nie mogę mieć mrówek żądlących). Z nigerkami już było trudniej ale dla nich wystarczy pędzelek lub cokolwiek innego na co wejdzie mrówka i nie spadnie.
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 15 sie, 2006

PIOTR pisze:A powiem tak - pensety entomologiczne, można bez problemu nabyć nie tylko na Allegro, ale i na stronkach entomologicznych
na allegro nie szukalem, a przegladajac serwisy entomologiczne jakos nie zauwazylem ofert sprzedazy peset - moze rzucisz jakims przykladowym adresem?
PIOTR pisze:Co do portalu zza zachodniej granicy - jakoś mam awersję do monopolistycznych praktyk tego typu jak "zobaczyłem coś u kogoś - spodobało mi się, banem gościa potraktuję - nie będzie chrzanił, że sam to wymyślił gdy wsadzę to do własnej oferty"...
powiem szczerze, nie rozumiem twojej wypowiedzi - pewnie uzasadniona jest czyms, o czym nie wiem.
PIOTR pisze:Koleś z Antstore, robiący tam za admina robi krocie na duperelach - pogratulować zmysłu do interesu...
coz, fakt ze ma w ofercie mydlo i powidlo, ale na tym polega handel - jak ktos zamowi mrowki i formicarium, to moze od razu zamowic osprzet - z drugiej strony klient placi raz i ma wszystko co chce.

przymusu zakupow nie ma - chcesz to kupujesz

wiem z autopsji sprzedawcy, ze czesto ludzie wola zaplacic wiecej, byle bylo wygodniej - dostawa kompletu do domu, a nie bieganie po calej warszawie - "tutaj probowki, tam costam, a gdzie indziej jeszcze cos".
chcialbym zeby podobny sklep byl w polsce - czy beda w nim robione zakupy to kwestia kupujacych - to tak jak z samochodami: niektorzy sami naprawiaja a inni jada do warsztatu.

dlaczego sprzedajesz mrowki? przeciez kazdy moze sobie nalapac ;-)
dlaczego sprzedajesz formicaria? przeciez kazdy moze sobie zrobic ;-)
PIOTR pisze:osobiście wolę uczciwie powiedzieć - "Stary - po cholerę Ci te jasełka - mrówkę możesz spokojnie wziąść w dwa palce i strząsnąć potem do pudełka - wytrzymują "w razie W" napór kilkunastu KG ziemi - wytrzymają te 2 sekundy w palcach - mrówka nie szkiełko nakrywkowe z mikroszkopa " ;)
teraz lapie/naganiam mrowki za pomoca dwoch karteczek postit, a pozniej strzasam z jednej z nich do probowki/fiolki.

wg mnie mi wygodniej byloby peseta:
1. mam grube paluchy i nie widzę, jak zlapalem
2. gdy krolowa/mrowka jest w jakims waskim zaglebieniu (np. w polowie probowki czy we wglebieniu chodnika) to nie siegne palcami czy tez karteczkami ;-(
3. nie chcialbym sie dowiedziec za pomoca wstrzasu anafilaktycznego, ze na mrowki mam alergie ;-( szczegolnie ze nawet w srodku wawy nikt ci nie pomoze.
PIOTR pisze:Reasumując - czy uważasz, że penseta, kilkanaście gram piasku, lupa za 3PLN, czy nawet 3gr mchu, warte są wystawki w sklepie :?: - spox - się bardziej postaram :D :D :D
uwazam ze niektore z tych rzeczy sa warte wystawki - warto zeby w polskim internecie byl sklep, ktory ma wszystko "okolomrowkowe" w swojej ofercie (antstore ma nawet glupie rekawiczki czy strzykawki, ktore mozesz dostac w aptece).
co do handlu to pamietaj o zasadzie: "klient ma racje" - jak beda kupujacy to znaczy, ze dana rzecz jest slusznie w ofercie.

ja tam wolalbym, majac np czas o 1:20 w nocy (jak teraz) zamowic kilka rzeczy w jednym sklepie i wiedziec, ze za 3 dni do mnie przyjada i zaplace za nie przy odbiorze.

allegro to allegro, ale zaufany sklep to zaufany sklep ;-)
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

wt 15 sie, 2006

dzika_mrowka pisze:3. nie chcialbym sie dowiedziec za pomoca wstrzasu anafilaktycznego, ze na mrowki mam alergie ;-(
Odpiszę tylko do tego bo uważam, że to dość ważne.

Jeśli ktoś hoduje mrówki to powinien wiedzieć czy nie stwarzają zagrożenia dla hodowcy i dla domowników. Trzeba mieć świadomość tego co może się wydarzyć. Niektóre mrówki są niebezpieczne!

Użądlenie mrówki wścieklicy dorodnej Manica rubida daje bolesne zaczerwienienie śednicy kilku centymetrów gdy przy myrmicach są to zazwyczaj małe bąbelki. Podobnie ugryzienia pierwomrówki podziemnej Formica cunicularia jest bolesne i piekące tak jak u mrówek rudnic.

Grożne bywają nie tylko duże mrówki ale takie małe jak mrówka złodziejka Solenopsis fugax.
patrz: http://www.sidapa.com/articoli_dt1.asp?id=72
Zobacz też: http://www.mp.pl/artykuly/?aid=25734
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

wt 15 sie, 2006

gn pisze:Niektóre mrówki są niebezpieczne!
zgadzam sie z toba.

natomiast mi chodzi o odroznianie hodowli i zlapanie na ulicy jakiejs mrowki, ktora biegnie sobie chodnikiem.
to ze zlapie na ulicy nie znaczy, ze bede ja hodowal - przyjrze sie i jesli wg moich kryteriow (m.in. nie moze miec szansy "ugryzienia" czlowieka) nadaje sie do hodowli, to bedzie hodowana, w przeciwnym razie wroci na lono natury. niestety nie jestem w stanie ocenic od reki gatunku biegnacej mrowki, dlatego peseta moze byc przydatna.
deZOO
Posty: 135
Rejestracja: pt 14 paź, 2005
Lokalizacja: Wrocław

śr 16 sie, 2006

Tu znajdziecie potrzebny osprzęt www.entomon.pl
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

śr 16 sie, 2006

Ha! Ostatnio zaraziłem swoją pasją 14-sto latka. Wyglądało jakby naprawdę bym tym zafascynowany więc dałem mu królową i pokazałem w necie niezbędne strony (w tym antstore). Po miesiącu przejeżdżając na rowerze zobaczyłem go wypchanego od stóp do głów w ,,akcesoria myrmekologa". Podjechałem do niego. Zobaczył mrówkę. Zaczął grzebać w kieszeni. Zanim wyciągnął szczypce to mrówka uciekła. Potem wyjął sitko, ,,specjalistyczną" łopatkę, rozwalił kopiec mrówek i go sitkował (?) (!).

Tak naprawdę nie dajmy się omamić i ogłupić tej niemieckiej stronie! jedyny sprzęt, który ja ze sobą noszę to: Próbówka, łyżka i lejek i jakoś zawsze przychodzę z nowymi doświadczeniami i mrówkami :). A co do alergii to ja wolę zrobić badania niż drżeć przy każdej pszczółce.

pozdrawiam!
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

śr 16 sie, 2006

Mrówkolew pisze:Tak naprawdę nie dajmy się omamić i ogłupić tej niemieckiej stronie!
Ale ja nie kupuje sobie pesety z powodu antstore !!!

Jak juz to mozecie lac radissa:
http://antmania.pl/index.php?go=10&aid=35&typ=arty
"penseta entomologiczna - cudowne narzędzie, pozwala bardzo precyzyjnie chwycić uciekającą mrówkę (idealna do zbierania młodych królowych po rójce), przy tym jest taka miękka, że można nią zbierać bez obaw nawet delikatne poczwarki."
Mrówkolew pisze:jedyny sprzęt, który ja ze sobą noszę to: Próbówka, łyżka i lejek i jakoś zawsze przychodzę z nowymi doświadczeniami i mrówkami :).
Przepraszam, ten sprzet w kieszeni nosisz? :lol:
ja nosze przy sobie:
1. pudelko po kliszy (lepiej mi sie lapie, bo nakrywam mrowke pudelkiem i czekam, az na scianke wejdzie).
2. pudelko po tiktakach (jakbym akurat zlapal krolowe roznych gatunkow)
3. mala karteczke postit

caly ekwipunek nie zajmuje nawet 1 kieszeni w dzinsach ;-)
Mrówkolew pisze:A co do alergii to ja wolę zrobić badania niż drżeć przy każdej pszczółce.
Nie sadze, zeby byly mozliwe testy na wszystkie rodzaje mrówek.
Juz to widzę jak wchodze do poradni alergologicznej i "chcialem zrobic test na jad wszystkich mrówek" :lol:

a co do 14latka - co chcesz, w koncu zaawansowany myrmekolog, powinien jeszcze przy sobie nosic przenosny mikroskop (widzialem taki na antstore, pewnie mu sie przyda).
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

śr 16 sie, 2006

Ogolnie:
Uwazam ze powinien byc sklep, gdzie AMATORZY, ktorzy dopiero zaczynaja, moga sobie kupic wszystko w jednym miejscu, na formicarium zaczynajac a na probowkach i strzykawkach konczac.

Czy dla Curtusa ciezko byloby wprowadzic do oferty troche drobiazgow?
Probowki, strzykawki, korki, rekawiczki, pesety, jakies zarcie dla mrówek etc etc.
Kupujac jedna rzecz np. formicarium, moge sobie od razu do zamowienia dorzucic pare probowek, troche korkow itp.
Korzysci maja obie strony:
Curtus zarabia, ja jestem zadowolony, ze nie musze po miescie latac.

Druga rzecz: zestawy startowe.
Firmy akwarystyczne oferuja cos takiego jak zestawy startowe, gdzie jest akwarium, filtry, podbierak i co tam potrzebne. Wszystko ladnie w jednym pakiecie. Wlac wode i wrzucic rybki pozostaje.

Zalezy wam zeby myrmekologia sie rozwijala?
Zalezy wam zeby mniej ludzi uzywalo antquarium?
Sam przeszedlem sciezke infromacyjna od antquarium do formicarium, wiec wiem, jakiego elementu mi brakowalo.

Latwo napisac odezwe:
http://formicarium.pl/open.php?p=artyku ... l=1&art=47
ale brakuje mi w niej jednego - linku gdzie mozna by od razu kupic "mrowczany zestaw startowy", jako alternatywe do antquarium.

Zamiast kupic antquarium, gdzie mrowki sie mecza, wielu chcialoby sobie kupic za porownywalne pieniadze zestaw startowy, w ktorego sklad by wchodzilo np:
- male formicarium np. kompakt zasiedlone np. L.niger
- strzykawka
- jakies "pierwsze" zarcie dla mrówek
- opis jak karmic mrowki
- peseta
- lupka.

i koszt takiego pakietu np 80zl*
Jest to alternatywa dla antquarium?

Jesli chcecie, zeby ludzie czegos nie robili, to trzeba im dac pod nos jakas wygodna alternatywe.

Mam nadzieje, ze Curtus wezmie to pod uwage, bo w koncu ja sie zaczne zastanawiac, czy nie otworzyc takiego "sklepu dla amatorow".

* Curtus, 10% dla mnie za pomysl ;-)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

śr 16 sie, 2006

:D:D:D
Spox Dzika_mrowko - jak dla mnie, to "pomysł" jest już dawno zrealizowany w postaci "kompakcika" w ofercie sklepu :)
Jest on alternatywą dla bzdetów typu "antquarium" - jest nie tylko zestawem startowym, ale i może być docelowym w zależności od prowadzenia kolonii i gatunku zasiedlającego ;)
Co do braku linku na tej stronie - nie chcę dublować między innymi Antstore (ależ oczywiście - nie są jedyni i wcale nie są najgorsi w necie) i opierać amatorskiego i koleżeńskiego portalu na komercyjnym a co się z tym wiąże tendencyjnym podejściu własnym jako prowadzącego sklep...
W każdym razie, skoro pojawiają się takie głosy - "krok pierwszy" pojawi się niedługo (od 7miechów się do tego przymierzam, ale jakoś głupio mi było komercjalizować tak prosty pomysł) w ofercie sklepu "CURTUS", za nim pewnie i kilka innych drobiazgów z pensetkami włącznie (a qrde... nawet piaski w kilku kolorach zaczne rozmierzać i sprzedawać :D ) ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
quarion_blass
Posty: 20
Rejestracja: śr 02 sie, 2006
Lokalizacja: z Zawiercia

czw 17 sie, 2006

Cieszyłbym się gdyby te drobiazgi pojawiły się w ciągu miesiąca, ponieważ w tym okresie czasu zakupię kompakt w twoim sklepie i zapłaciłbym tylko raz za przesyłkę :wink:
L. niger, a w tym roku planuję coś jeszcze :wink:
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

PIOTR pisze:Spox Dzika_mrowko - jak dla mnie, to "pomysł" jest już dawno zrealizowany w postaci "kompakcika" w ofercie sklepu.
Jest on alternatywą dla bzdetów typu "antquarium" - jest nie tylko zestawem startowym,
z punktu widzenia amatora odpowiem ci: nie, nie jest zrealizowany.
od tej chwili za consulting nalezy mi sie 15% wartosc sprzedazy - bedziemy mogli rozliczyc sie w natu^H^H^H^H w dobrach materialnych

jako profesjonalista, nie masz wogole pojecia jak duza jest niewiedza/doswiadczenie amatora i jakie moze miec on pytania/watpliwosci.
PIOTR pisze:Co do braku linku na tej stronie - nie chcę dublować między innymi Antstore (ależ oczywiście - nie są jedyni i wcale nie są najgorsi w necie) i opierać amatorskiego i koleżeńskiego portalu na komercyjnym a co się z tym wiąże tendencyjnym podejściu własnym jako prowadzącego sklep...
ok, machnij sonde co sadza na ten temat inni zalogowani userzy - jesli zgodza sie ze mna, mozesz dac linka + 1 zdanie opisu i link do wynikow sondy .
PIOTR pisze:W każdym razie, skoro pojawiają się takie głosy - "krok pierwszy" pojawi się niedługo (od 7miechów się do tego przymierzam, ale jakoś głupio mi było komercjalizować tak prosty pomysł) w ofercie sklepu "CURTUS",
prosty czy nie, wazne zeby dla userow/klientow byl wygodny
PIOTR pisze:(a qrde... nawet piaski w kilku kolorach zaczne rozmierzać i sprzedawać :D ) ;)
myslisz ze to tak latwo dostac kolorowy piasek? ostatnio chcialem kupic piasek pasujacy kolorystycznie, pojechalem do "kakadu", piasek byl... tia... terrarystyczny... tia... w kolorze... tia... jedynym slusznym czyli piasku ;-)


opisze tez sytuacje z innego podworka:

mam samochod i czytam/pisze na odpowiednim forum.
auto jak auto, wymaga czasem przegladu i wymiany materialow eksploatacyjnych.
na forum jest tez czlowiek, ktory prowadzi sklep/hurtownie - nie ma obowiazku u niego kupowac, ale wiele osob (m.in. ja) kupuje u niego dlatego, ze jest sprawdzony, zaufany i nie sprzeda barachla.
czasem nawet poradzi, podpowie lub odesle na forum, zeby klient sie upewnil, czy na pewno chce kupic to co chce ;-)

dlatego sadze, ze lepiej zeby w polsce byl sklep z szeroka oferta (nawet mydlo i powidlo), ale prowadzony przez doswiadczonego mrowczarza (ktory czasem cos podpowie lub odesle na forum) niz przez przypadkowe osoby.

Kolejny post.

a najgorzej to jest kompletowac rzeczy w roznych sklepach - w kakadu z jednym sprzedawca dogadalem sie tylko dlatego, ze ma pajaka.

Kolejny post.
quarion_blass pisze:Cieszyłbym się gdyby te drobiazgi pojawiły się w ciągu miesiąca, ponieważ w tym okresie czasu zakupię kompakt w twoim sklepie i zapłaciłbym tylko raz za przesyłkę :wink:
a ja kurde musze sie szlajac po jakichs pseudosklepach entomologicznych...

Proszę używaj opcji "edytuj post" zamiast pisać jeden pod drugim.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

Szczerze mówiąc dla mnie sklep Piotra jest dobry taki jaki jest. Wolałbym żeby zamiast ,,Pierwszych kroków" i pensetek były jakies nowe modele formikariów. Kolorowy piasek też wygląda dość sztucznie co wg. psuje efekt (ja miałem zwykły w kompakcie).
Formikaria Curtusa harakteryzują się tym, że każde jest inne. Nawet jak tych szczegółów nie widać to i tak czuje się tą pasję, która w nich tkwi.
własnie to w tym sklepie jest piękne, że czuje się tą pasję! Nie chciałbym żeby to zostało zniszczone.
Jakoś przeraża mnie wizja Piotra, który sprzedaje formikaria jak McZestawy. HeppyMeal dla dzieci - Pierwszy krok z pensetką dla początkujących, WieprzMac dla prawdziwych mężczyzn - eRka z F. cincularią dla zaawansowanych.
Dziki mrówku chcesz aby były jakieś alternatywy dla żelariów, a Twoja wizja upodabnia Curtusa do nich!

Także Piotr na mój gust nie słuchaj ich, bo w końcu gdyby każdy tak myślał:
dzika_mrowka pisze:czy beda w nim robione zakupy to kwestia kupujacych
To na świcie nie było by porządnych sklepów tylko wszędzie byłaby tandeta - na którą lecą ludzie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

dzika_mrowka pisze: - male formicarium np. kompakt zasiedlone np. L.niger
- strzykawka
- jakies "pierwsze" zarcie dla mrówek
- opis jak karmic mrowki
- peseta
- lupka.
i zero przyjemności z samodzielności. :-)

Kompakt u Curtusa jest i podstawowy opis jak obsługiwać i przyrządzać pożywienie na pewno klient dostaje, kupić w aptece strzykawki za grosze to żaden problem.
dzika_mrowka pisze: * Curtus, 10% dla mnie za pomysl ;-)
a dołożenie do tego pęsetki i lupki nie warte jest 10% tylko może jednorazowego "bonusu" gdy kupisz jako pierwszy zestaw dla początkujących. ;-)

Niedawno myślałem o koszulkach z nadrukiem dla "forumowiczów" i nalepkach z mrówką do naklejania z tyłu samochodu i ten pomysł oddaję za darmo. :-)

Podpisuję się też pod tym co napisał Mrówkolew.
W hipermarketach można kupić zestawy entomologiczne. Siateczka, lupeczka, pęsetka, pudełeczko z przykrywką w której jest lupka i takie tam badziewie.. Takie gotowce szybko się nudzą a chyba nie chcielibyśmy aby mrówki były zabawką na góra parę miesięcy.
Ostatnio zmieniony czw 17 sie, 2006 przez gn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

gn pisze:Niedawno myślałem o koszulkach z nadrukiem dla "forumowiczów" i nalepkach z mrówką do naklejania z tyłu samochodu i ten pomysł oddaję za darmo.
Dziwne, bo ostatnio śniło mi się, że był zjazd i ktoś rozdawał tam koszulki z mrówkami :D. Może to jakaś wizja przyszłości? Jestem medium?
W każdym razie był to niewielki zjazd. Było na nim góra 30 osób i to własnie było najpiękniejsze. Mam nadzieję, że dzisiaj nie przyśni mi się zjazd, na którym jest 5000 ludzi z koszulkami z nadrukiem mrówek, którzy szpanują pensetkami od Curtusa ;)

A tak poza tym to pomysł jest niezły, bo można by było się siebie na wzajem rozpoznać.

Pozdrawiam!
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

gn pisze:i zero przyjemności z samodzielności.
chleb sam pieczesz? kielbase sam wyrabiasz?

jak ktos ma zyczenie robic od zera wszystko to nikt nie zabrania, nieprawdaz?
sa ludzie ktorzy pieka chleb (i jest lepszy niz kupny), ale to nie znaczy, ze wszyscy maja wyrabiac chleb.

a jak ktos bedzie wolal kupic gotowe to bedzie mial szanse kupic to, co uwaza za potrzebne w jednym sklepie.
gn pisze:a dołożenie do tego pęsetki i lupki nie warte jest 10% tylko może jednorazowego "bonusu" gdy kupisz jako pierwszy zestaw dla początkujących. ;-)


a emotikon na koncu kolega widzial? ;-)
gn pisze:Niedawno myślałem o koszulkach z nadrukiem dla "forumowiczów" i nalepkach z mrówką do naklejania z tyłu samochodu i ten pomysł oddaję za darmo. :-)


sporo forum zainteresowan tak ma i nie narzekaja ;-)
a na auta sa do tego nawet naklejki ;-)
gn pisze:W hipermarketach można kupić zestawy entomologiczne. Siateczka, lupeczka, pęsetka, pudełeczko z przykrywką w której jest lupka i takie tam badziewie..


wskaz w ktorym...

bo ja glupiego szkla 4mm nie moglem dostac w praktikerze, obi, castoramie (tu chociaz mi zaproponowali polistyren jako zamiennik).
a wracam z pracy na tyle pozno, ze male zaklady szklarskie sa zamkniete. mam pecha, nie?
gn pisze:Takie gotowce szybko się nudzą a chyba nie chcielibyśmy aby mrówki były zabawką na góra parę miesięcy.
jak sie znudza, to wtedy beda mogli zrobic sobie samodzielnie wlasne formicarium po swojemu - cos juz beda wiedzieli na temat mrówek i ich potrzeb.

a zadam inne pytanie - ile osob woli kupic antquarium niz samemu sie ze wszystkim babrac?
uwazam ze ladnie zrobione formicarium, z kolorowym piaskiem, wizualnie wyglada rownie ladnie, co antquarium, a mrowy maja z deka inne warunki zycia.

moze zacznijmy odrozniac amatorow od profesjonalistow - dla amatorow wazny jest m.in. wyglad calosci, dla profesjonalisty wazne sa szczegoly zycia mrówek.

do moda: poprzednio napisalem 2 wiadomosci do Curtusa, bo myslalem ze jest ograniczenie dlugosci wiadomosci (w pewnym momencie zniknela czesc mojego tekstu)

p.s. nie mam skanera Primax 19200 profi, wiec nie mam skad wyciagnac optyki i musze sobie jakies szkielko powiekszajace kupic (wzrok juz nie ten).
Ostatnio zmieniony czw 17 sie, 2006 przez dzika_mrowka, łącznie zmieniany 1 raz.
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

Mrówkolew pisze:W każdym razie był to niewielki zjazd. Było na nim góra 30 osób i to własnie było najpiękniejsze. Mam nadzieję, że dzisiaj nie przyśni mi się zjazd, na którym jest 5000 ludzi z koszulkami z nadrukiem mrówek, którzy szpanują pensetkami od Curtusa ;)
znaczy sie kolega ma potrzebe czucia sie czescia elity ;-)

a w czym przeszkadzaloby 5000 myrmekologow, chociazby nawet z pesetami? fakt - zadna mrowka nie mialaby najmniejszych szans.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

Teraz mi się nie chce tego tłumaczyć... Ide spać jutro wyjaśnie :D
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

Mrówkolew pisze:Teraz mi się nie chce tego tłumaczyć... Ide spać jutro wyjaśnie :D
ja tylko zartowalem ;-)



a ak z innej beczki - jak to jest ze radiss moze uzywac pesety entomologicznej i ja zachwalac (vide odpowiedni watek) , a ja jestem prawie ze wysmiewany za chec kupienia sobie pesety?
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 17 sie, 2006

Witam :)
Dzika_mrówka :)
Chleb czasami sam piekę :)
Kiełbasy z nutrii (czy jak się "totam" pisze...) chyba nie miałeś okazji Kolego skosztować - osobiście bez chrzanu i chleba do tematu nie podchodzę (pomimo,że osobiście, nie raz wajchą kręciłem) ...
Powiem tak - mierzi mnie Twoja awersja względem Kolegi GNa - jest czytelna i niewytłumaczalna - siadłeś i siedzisz... - Gość jest "młody" w mrówczarstwie, ale ma niezłe podejście - Sam nie możesz się pochwalić lepszym stażem i spox - jo tyż chopok ze wsi i nic nie kumom...
OK - tak trzymajmy - lada moment zaczniemy sobie wytykać staż w penetracji i cudzołóstwie... - STOP (poważnie mówię...) ...
Może jednak nie na tym sprawa się opiera... - obaj macie niezły dryg do tematyki - Obaj możecie sporo wnieść na forum - działajcie w porozumieniu a nie w konflikcie - jak coś, zapraszam na kanał chatu - pogadamy kolektywnie, na "żywo" i przy "świadkach" - może w końcu jakiś "consensus" na stronie zaistnieje ;)
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
Awatar użytkownika
gn
Posty: 872
Rejestracja: sob 06 maja, 2006
Lokalizacja: Dobrogoszcz
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

Tekst jako nieużyteczny dla forumowiczów skasowany przez autora stosującego zasadę "nie zaśmiecam forum tym którzy przeglądając je szukają informacji". :-)
Ostatnio zmieniony czw 17 sie, 2006 przez gn, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mrówkolew
Posty: 1132
Rejestracja: pt 10 lut, 2006
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

czw 17 sie, 2006

Właśnie my wszyscy jesteśmy AMATORAMI = MIŁOŚNIKAMI ;)
Bardzo się cieszę, że na forum nie ma głupawych stopni (jak na innych forach). Dobrze że pod xywką nie ma ,,Amator", a później już nie amator tylko ,,Zawodowiec", później jeszcze ,,Elita".
Nie podoba mi się Twoje podejście do tego Dziko_mrówko ;)

Pozdrawiam

A spać miałem a jakoś sie nie chce :)
PIOTR
Posty: 1113
Rejestracja: pn 04 kwie, 2005
Lokalizacja: Oleśnica

czw 17 sie, 2006

Mrówkolew... - PIP*... PIP* - nie ić w kimkę, ale przeczytaj cały wątek od początku - jesteś dobrym materiałem na mrówkarza... nie popadaj jednak w samouwielbienie - BartTp i tak nie dorównasch w słownictwie :D :D :D
Jedynymi "zawodowcami" na forum jestem ja i Radiss - moje cele są jasne - mieć na chleb...
Masz ochotę pokonkurować :?: - wypuść 6 rójek w sezonie... - jak tego dokonasz i opiszesz - pomyślimy nad specjalną rangą na forumq... :P

* - zaPIP'owalem brzydkie słowa ;] Daamook
Pozdrawiam :)
Piotr Frąszczak [url=http://curtus.pl]CURTUS[/url]
dzika_mrowka
Posty: 411
Rejestracja: sob 22 lip, 2006
Lokalizacja: okolice Warszawy

czw 17 sie, 2006

PIOTR pisze:Powiem tak - mierzi mnie Twoja awersja względem Kolegi GNa - jest czytelna i niewytłumaczalna - siadłeś i siedzisz... -
oj chyba jest na odwrot - raczej moja skromna osoba nie pasuje koledze gn i mrowkolwowi... pomyszkuj na drugim forum.

ja jak na razie rzucilem pomysl i na razie odezwalo sie 2 moich chyba standardowych adwersarzy ;-)
i faktycznie niepotrzebnie zeszlismy troche z tematu, za co przepraszam, jest to zapewne poklosie innej dyskusji na drugim forum.

jesli urazilem ktoregos z kolegow, przepraszam.

poniewaz mozemy uznac, ze jasne jest zdanie moje, gn i mrowkolwa, proponuje zebysmy skonczyli te boczne tematy i dali wypowiedziec sie innym osobom.

Curtus, wg mnie najlepiej bedzie zrobic jakas sonde na ten temat i bedziemy widzieli, jakie jest zdanie uczestnikow forum.
ODPOWIEDZ