Mam pleśń w gnieździe nwm jak ją usunąć.

Jak karmić i zapewnić właściwe warunki mrówkom w formikarium.

Moderatorzy: slodkie_ciacho, Moderatorzy

amela_3830
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 sty, 2017

ndz 29 sty, 2017

Mam mrówki F. Fusca oraz formikarium gipsowe kolonia liczy ok. 16 robotnicy oraz parę świeżych jaj. Pokroiłam im mącznika, mrówki w ciągu nocy zaciągneły go do gniazda. Następnego dnia włożyłam im kolejnego (nie miałam wtedy kompletnie pojęcia kiedy i ile im dawać) znowu w ciągu nocy zaciągneły go do gniazda tylko na zupełnie drugą część (z resztą jeszcze nie używaną) teraz po jakimś tygodniu ten jeden kawałek pokrojonego mącznika obrósł pieśnią. Nwm co z nim zrobić do gniazda nie ma dostępu jedynie można wyjąć w całości gips ale nie mam pojęcia co zrobić z mrówkami, zagonić je do próbówki?
jeśli tak to jak (jestem nowa w tym świecie mrówek)?
czy może zrobić to w inny sposób?
Awatar użytkownika
srebrny
Posty: 1191
Rejestracja: śr 16 lip, 2014
Kontakt:

pn 30 sty, 2017

amela_3830 pisze:Nwm co z nim zrobić do gniazda nie ma dostępu jedynie można wyjąć w całości gips ale nie mam pojęcia co zrobić z mrówkami, zagonić je do próbówki?
jeśli tak to jak (jestem nowa w tym świecie mrówek)?
czy może zrobić to w inny sposób?

Moje mrówki też tak robił jeżeli nie zaczynają zdychać mrówki to osobiście nie robiłbym nic.

Możesz spróbować zmniejszyć wilgotność - wtedy powinna pleśń się zmniejszyć.

Mrówki jak mają piasek na arenie to zasypią pleśń lub to co im przeszkadza :) Podeślij zdjęcia jako załączniki to może coś poradzimy na forum
amela_3830
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 sty, 2017

pn 06 lut, 2017

Na arenie mam piasek kwarcowy więc jeśli zacznie im przeszkadzać to go zasypią dzięki za pomoc :)...
Jeśli nadal chcesz zdjęcia to mogę Ci je podesłać ale narazie nie ma mnie w domu jak będę to najwyżej ci podeślę i możesz lepiej ocenić sytuację :D
amela_3830
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 sty, 2017

ndz 12 lut, 2017

A oto i zdjęcia
Załączniki
A tu cały problem :V
A tu cały problem :V
Całe gniazdo :D
Całe gniazdo :D
ODPOWIEDZ